Pôžička bez dokladovania príjmu

Jedná sa o pôžičku typickú práve pre nebankový sektor, ktorej prednosťou je rýchle zriadenie, takže od podania žiadosti a podpísania zmluvy môžete mať peniaze na účte aj do dvoch dní. Je to aj vďaka tomu, že sa pri nej nepožaduje skoro žiadna administratíva – nie sú potrebné žiadne doklady, ktoré by preukazovali výšku Vášho príjmu. Nebankové finančné inštitúcie sú však v takomto prípade ochotné požičať na prvý krát len menšiu sumu. V prípade, že je pôžička včas a riadne splatená, pri opätovnej žiadosti si môžete požičať aj väčšiu sumu. Firmy, ktoré ponúkajú pôžičky bez potvrdenia o príjme v podstate len vypĺňajú medzeru ktorú vytvárajú banky zamietaním žiadostí o úver napríklad u nezamestnaných ľudí. Dá sa povedať, že percento nezamestnaných alebo ľudí bez príjmu má stúpajúcu tendenciu. Nezamestnaní, ľudia poberajúci starobný dôchodok alebo mamičky na materskej dovolenke jednoducho nemôžu doložiť výšku svojho príjmu, čo je základná požiadavka bánk. Títo ľudia sa tak stávajú klientami nebankového sektora.
Obozretnosť je namieste najmä pri podpise zmluvy o pôžičke. O Vašom poskytovateľovi by ste nemali mať žiadne pochybnosti. Predtým ako zmluvu podpíšete, preverte si referencie na internete. Mali by ste si zmluvu prečítať v pokoji doma, a na 100% porozumieť tomu, čo podpisujete. Je vhodné, ak sa poradíte napríklad s právnikom, či aspoň s niekým, kto má s nebankovými pôžičkami skúsenosti. Tak ako v celom úverovom finančnom sektore, aj tu sa nájdu neféroví veritelia, až úžerníci.
Odporúčanie: Overte si výšku úrokov. Pozor na zámenu ročnej a mesačnej úrokovej sadzby a tiež doby splácania. V žiadnom prípade neplaťte vopred žiadne poplatky. Zvážte možnosť poistenia schopnosti splácať. Celú zmluvu si pred podpisom niekoľkokrát prečítajte a zvážte všetky možné riziká.