SMS pôžičky pre ľudí bez práce

Skutočným hitom pre ľudí bez práce sú takzvané sms pôžičky. Ako fungujú? Stači odoslať krátky online formulár alebo sms a peniaze Vám okamžite prídu na účet. Rovnako ako väčšina nebankových pôžičiek, aj tieto sa tvária ako skvelé riešenie finančných problémov, v skutočnosti si ale účtujú astronomické úroky. Na slovenskom trhu sú asi najznámejšie a najžiadanejšie od spoločnosti Ferratum. Navštívili sme preto ich web stránku a usúdili sme, že by sme Vás s nimi mali bližšie zoznámiť. Výhody tejto služby sú detailne popísané na web stránke firmy Ferratum, takže my sa viac budeme zaoberať jej nevýhodami. Upozorňujeme však, že táto firma nie je na trhu žiadnou výnimkou, množstvo iných konkurenčných spoločností má ešte tvrdšie podmienky a nekomunikuje ich tak otvorene. Ferratum nám teda poslúži len ako modelový príklad.
Spoločnosť Ferratum ponúka pôžičky od 25 – 75€ pre žiadateľov, ktorí si požiačiavajú prvý krát. V prípade, že klient prvý dlh bez problémov vráti, môže si požičať až do výšky 250€. Na web stránke je aj zverejnená tabuľka, v ktorej je spolu s možnou výškou úveru uvedená aj tzv. odplata, ktorá sa v každom prípade rovná 25% požičanej sumy. Požičané peniaze je potrebné vrátiť do 15 dní.
Na záver prinášame prehľad ceny, ktorú budete musieť za požičanie vrátiť – sami zvážte, či takúto pôžičku skutočne potrebujete:

Výška požičanej sumy - Odplata za poskytnutie
25€ - 6,25€
50€ - 12,5€
75€ - 18,75€
100€ - 25€
150€ - 37,5€
200€ - 50€
250€ - 62,5€