Pôžičky pre každého

Ak ste mali v minulosti problém so splácaním svojich záväzkov voči veriteľovi a ocitli ste sa v registri dlžníkov, tak potom ste si celkom určite uzavreli cestu na získanie bankového úveru. Aj v prípade, že ste sa ocitli bez práce, tak v bankovej inštitúcii so žiadosťou o úver nepochodíte.
Jediným riešením tak zostávajú pôžičky z nebankových subjektov. Tie majú veľa výhod a asi najväčším plusom je, že ich schvália takmer každému, bez dokladovania príjmu a bez dokladovania účelu použitia finančných prostredkov. Mínusom sú extrémne vysoké úroky a poplatky, na ktorých nebankové subjekty zarábajú. Čím menej dokladov od Vás firma požaduje a čím je jednoduchšie pôžičku získať, tým je väčší predpoklad, že za takto získané peniaze budete musieť platiť drahé poplatky. Nebankové inštitúcie si môžu pýtať vysoké poplatky aj napriek silnej konkurencii, dopyt je totižto obrovský. Ponúkame niekoľko tipov ako si vybrať serióznu nebankovú spoločnosť, pričom úrok by nemal byť jediným kritériom pri rozhodovaní.

1. Najviac by Vás mala zaujímať celková suma, ktorú budete musieť vrátiť. Keď si porovnáte sumu, ktorú si požiačavate a sumu, ktorú budete musieť vrátiť, veľmi rýchle si viete prepočítať, koľko Vás bude pôžička stáť.
2. Dobré meno spoločnosti - Pôžičky od súkromných osôb neodporúčame, nakoľko sa veľmi často jedná o úžerníkov. Vyberajte si spoločnosť, ktorá už dlhšiu dobu pôsobí na slovenskom trhu a ktorá má dobré meno
3. Jasná formulácia obchodných podmienok bez skrytých poplatkov
4. Zaujímajte sa o dobu splácania, výšku mesačnej splátky a termín poslednej splátky
5. Výška úroku a RPMN musí byť jasne stanovená, ideálne ak je zverejnená priamo na webovej stránke spoločnosti, a nie je skrytá v neprehľadných obchodných podmienkach. Ak má nebanková spoločnosť uvedenú výšku úroku a RPMN na web stránke, jedná sa o dobré znamenie, že firma je seriózna a nesnaží sa svojich klientov zavádzať.
6. Ešte pred podpisom zmluvy by ste si mali s veriteľom dohodnúť aké sú podmienky v prípade omeškania alebo nezaplatenia mesačnej splátky. Väčšina spoločností Vám v prípade omeškania automaticky naúčtuje vysoké poplatky alebo zvýši úrok. Niekedy sa však dá s veriteľom dohodnúť na úprave splátkového kalendára.
Na slovenskom trhu existuje niekoľko serióznych spoločností, s ktorými sa nemusíte báť podpísať zmluvu. Pri výbere nebankovej inštitúcie však vždy majte na pamäti hore uvedené kritériá, s ktorými sa Vám nestane, že by ste podpísali nevýhodnú zmluvu.