Zadlžovanie na vianočné nákupy

Väčšina ľudí na Slovensku už pociťuje dopady zlej ekonomickej situácie aj na svojich peňaženkách. Preto sa tí, ktorí sa ocitli v nepriaznivej životnej situácii radšej uskromnia, ako by sa mali pre Vianočné nákupy zadĺžovať. Tento rok ľudia vnímajú Vianoce ako chudobnejšie v porovnaní s minulým rokom.

Zadlžovať sa pre Vianočné nákupy je nezmysel
Toto si uvedomujeme stále viac a preto sa aj počet ľudí, ktorí si berú pôžičku pred Vianocami každým rokom znižuje. Kým pred dvoma rokmi bolo rozhodnutých požičať si až 30 percent opýtaných, teraz má o úvery záujem len 15 percent z nich. Na sviatky si v závere roka ľudia najčastejšie požičiavajú od 200 – 400€. Napriek upozorneniu odborníkov, že zadlžovať sa kvôli darčekom je nerozumné, bola pritom až tretina úverov vyššia ako 400€

Ak však chcete na Vianoce spraviť radosť svojim blízkym, výhodnejší je nákup na splátky. Získate tak požadovaný tovar za zlomok ceny, zvyšok ceny tovaru potom splácate v nasledovných mesiacoch. Napríklad spoločnosť Triangel poskytuje v rámci predvianočnej akcie 50% zľavu zo splátok na vybraný tovar. Home Credit zase umožňuje nakúpiť tovar na splátky vo výške od 100 € do 1500 € priamo v predajni, kde nakupujete. Môžete tak nakúpiť bez potrebnej hotovosti, bez zdĺhavého papierovania a s minimálnou časovou stratou.