Pôžička bez úrokov

Tešíte sa, že ste našli pôžičku bez úrokov? V tom prípade sa s najväčšou pravdepodobnosťou tešíte úplne zbytočne. Je to len ďalší marketingový trik, ktorý má prilákať čo najviac klientov, ktorí následne splácajú pôžičky s vysokou tzv. „odplatou“ veriteľovi. Niektoré nebankové spoločnosti naozaj ponúkajú pôžičky, ktoré nesplácate s úrokom, ale je nutné si uvedomiť, že (snáď okrem niektorých kreditných kariet) je pôžička produktom, ktorý bezvýhradne slúži na dosiahnutie zisku. Nájdu sa aj podvodné spoločnosti alebo súkromné osoby, ktoré ponúkajú úvery bez úroku, ale pod podmienkou zaplatenia akéhosi poplatku vopred, za vybavenie „výhodnej pôžičky“. Akonáhle tento poplatok zaplatíte, sľúbené peniaze nikdy nedostanete a poplatok Vám tiež nikto nevráti.

Pôžičky bez úrokov ale s poplatkami
Teraz nemáme na mysli poplatky za poskytnutie úveru vopred, tie totiž vždy znamenajú, že sa Vás niekto snaží oklamať a od takých „výhodných“ úverov treba dať ruky preč.
Ďalšou možnosťou, ako získať "pôžičku bez úrokov", je zameniť úroky za poplatky. Väčšinou sa jedná o spoločnosti, ktoré ponúkajú nízke sumy, napríklad 20-200€. Tieto spoločnosti sa snažia nalákať klientov na bezúročný úver, ale pritom odplata neraz býva aj 25% za pár dní poskytnutia finančnej výpomoci. RPMN sa pri takýchto pôžičkách pohybuje v tisíckach percent (prerátané na rok). Takto získané peniaze majú teda veľmi ďaleko od výhodnosti a preto ich určite nemožno odporučiť.

Radšej s úrokmi
Bezúročné úvery sa teda určite nevyplácajú a v tomto prípade je lepšie zvoliť klasickú pôžičku s jasne stanoveným úrokom, kde máte istotu, že firma sa Vás nesnaží podviesť nejasnou a zavádzacou formuláciou podmienok