Úver bez ručiteľa

Banky a nebankové spoločnosti niekedy požadujú až trocha extrémnu formu zaistenia. Niekedy banky požadujú na získanie bezúčelového úveru ručenie nehnuteľnosťou, takže ak chcete získať pár tisíc eur, musíte ručiť vlastným bývaním. Rozhodne nie je rozumné riskovať strechu nad hlavou pre pár sto či tisíc eur. Veľmi sa ani finančným inštitúciam niet čo diviť. Vzhľadom na finančnú krízu sa veľa dlžníkov dostáva do platobnej neschopnosti a aby si banky zaistili návratnosť svojej investície, zväčša požadujú istý typ ručenia. Jednou z obľúbených a často vyžadovaných foriem ručenia je ručenie treťou osobou – ručiteľom. Ručiteľ je povinný uspokojiť veriteľa v prípade, že dlžník si svoje záväzky neplní. Určite však budete so mnou súhlasiť, že žiadať rodinu alebo priateľov o ručenie nie je nič príjemné.
Pre všetkých, ktorí súrne potrebujú získať úver je tu dobrá správa – ide to aj bez ručiteľa. Takýto typ pôžičiek je hlavne predmetom podnikateľskej činnosti nebankových subjektov, ktorých výhodou je väčšia flexibilita. Ak klient nemá dostatočne vysoký príjem, nemá ručiteľa a ani nehnuteľnosť, ktorú by mohol založiť, je mu ponúknutá možnosť získať finančné prostriedky bez ručenia. Ako kompenzáciu vysokého rizika si potom veriteľ naúčtuje vysoké poplatky za poskytnutie úveru.

Zoznam poskytovateľov pôžičiek bez ručiteľa:

1. Provident – poskytuje dosť drahé pôžičky bez ručiteľa, RPMN sa môže vyšplhať až do výšky 70,38%
2. Tesco pôžička –Tesco Vám požičia aj bez ručiteľa, RPMN je od 13 – 44,5 %
3. Cetelem – možnosť požičať si bez ručenia až do výšky 17000€, pričom RPMN je od 8,72% - 18,02%

Pôžička bez ručenia tak vychádza najlepšie od spoločnosti Cetelem. Samozrejme, existujú aj úvery od súkromných osôb, ale tým by ste sa mali radšej vyhnúť, lebo nikdy neviete na koho narazíte.