Ako postupovať pri vybavení pôžičky

Zriadenie pôžičky je dnes jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Poskytovatelia pôžičiek umožňujú podanie žiadosti telefonicky, prostredníctvom jednoduchého formulára alebo odoslaním sms.

1. Výber spoločnosti a druhu úveru – dbajte na výber etablovanej spoločnosti s dobrým menom. Podľa účelu použitia si následne budete mať možnosť vybrať účelovú alebo bezúčelovú pôžičku.

Účelové úvery – sú poskytované na konkrétny účel, napríklad na kúpu nového automobilu
Bezúčelové – účel ich použitia nie je potrebné dokladovať, takže je ich možné použiť na čokoľvek.

2. Podanie žiadosti o úver – ako už bolo spomenuté, podanie žiadosti je jednoduché, väčšina poskytovateľov už umožňuje podať žiadosť prostredníctvom jednoduchého formulára, ktorý je k dispozícii na webovej stránke nebankových spoločností. Vyplníte Vaše osobné údaje, výšku požadovanej sumy, počet mesiacov splácania a odošlete formulár. Žiadosť bude posúdená veľmi rýchle, vo väčšine prípadov do 24 hodín.

3. Podpis zmluvy o pôžičke – zmluvu si podrobne preštudujte a v prípade, že Vám podmienky vyhovujú a súhlasíte s nimi, zmluvu podpíšte.

4. Čerpanie úveru – po podpise zmluvy Vám budú vyplatené požadované finančné prostriedky na Váš účet. Bankový prevod by nemal trvať dlhšie ako 2-3 pracovné dni.