Úver pre ľudí bez zamestnania

Strata zamestnania je problém, ktorý sa môže prihodiť každému z nás. Stále viac ľudí prichádza v dôsledku nepriaznivej ekonomickej situácie o prácu. V lepšom prípade majú ľudia ktorí prišli o prácu dosť finančných prostriedkov na preklenutie ťažkého obdobia nezamestnanosti. Horšia situácia však nastáva, ak nie ste dostatočne finančne zabezpečení a potrebujete si požičať peniaze práve vo chvíli, keď nemáte stabilný mesačný príjem. Strata zamestnania je veľmi nepríjemná situácia a veľa ľudí v takejto situácii spanikári a podpíše nevýhodnú zmluvu o pôžičke.
Ak ste nezamestnaný a potrebujete požičať, môžete sa skúsiť najprv obrátiť na nejakú bankovú inštitúciu, ktorá vám na základe vášho predchádzajúceho prístupu ku splácaniu pôžičiek možno bude ochotná vyhovieť a úver vám poskytne. To je však dosť málo pravdepodobné a pokiaľ nemáte ručiteľa, môžete sa s bankovým úverom rovno rozlúčiť. Druhá možnosť je využiť ponuku nebankových spoločností. Tieto spoločnosti ponúkajú pôžičky aj tým ľuďom, ktorých žiadosť o bankový úver bola zamietnutá. Veľmi obľúbeným finančným produktom nebankových spoločností sú pôžičky pre nezamestnaných.

Aké sú ich výhody?
1. Jednoduchá online žiadosť – stačí ak vyplníte na web stránke nebankovej spoločnosti jednoduchý online formulár, v ktorom uvediete Vaše základné údaje – meno, priezvisko, adresu trvalého bydliska, email, telefónny kontakt. Ďalej uvediete sumu, ktorú by ste si chceli požičať a výšku mesačnej splátky, podľa Vašich finančných možností.
2. Promptnosť vybavenia žiadosti – o schválení či neschválení sa dozviete v priebehu pár hodín, najneskôr však za deň. V prípade, že Vaša žiadosť bude schválená, peniaze obdržíte priamo na Váš účet
3. Bezúčelovosť – na čo použijete peniaze, je úplne Vaša vec. Dbajte len na to, aby ste sa nedostali do začarovaného kruhu, kedy si beriete pôžičky na splácanie predchádzajúcich dlhov.
4. Bez dokladovania príjmu – logicky, nezamestnaní majú problém s dokladovaním príjmu a preto najväčšou výhodou pôžičiek pre nezamestnaných je, že sa nepožaduje sa pri nich potvrdenie o výške príjmu

Aké sú ich nevýhody?
Takto získané peniaze sú väčšinou veľmi drahé. Vzhľadom na to, že nebanková spoločnosť znáša riziko, že jej klient nebude pôžičku riadne splácať, logicky toto riziko zaráta do ceny úveru. Preto vždy počítajte s vyššími splátkami, vyššej ročnej RPMN a celkovo náročnejšími podmienkami zo strany nebankovej inštitúcie.
Splatíte viac ako si požičiate - toto je bežná prax. Keďže každá pôžička obsahuje úroky, v konečnom dôsledku zaplatíte viac, než si požičiate. Avšak pri pôžičkách pre ľudí bez práce sa dajú čakať úroky naozaj vysoké a RPMN až nad 30%.